Posiadanie dodatkowego ubezpieczenia komunikacyjnego jest bardzo korzystnym rozwiązaniem, które pomaga w sytuacjach, gdy pojazd uległ awarii bądź został uszkodzony. Zwolenników i przeciwników wykupywania pakietu AC jest wielu, a każdy z nich posiada określone racje. Wiele osób rezygnuje z zakupu AC ze względu na wysoki koszt takiego rozwiązania. Czy jest możliwość, aby obniżyć koszty pakietu Autocasco?

Czy można zapłacić mniej?

Owszem, można! Trzeba tylko wiedzieć jak to zrobić, albo po prostu pytać poszukując ofert. Wiele firm decyduje się na obniżenie ceny, pod pewnymi warunkami. Często spotykaną praktyką jest oferta AC, w którym zobowiązuje się właściciela do partycypowania w kosztach naprawy szkody. Jest to tzw. ubezpieczenie z wkładem własnym. W umowach ubezpieczenia stosuje się w zasadzie dwie praktyki – pierwsza z nich polega na określeniu procentowym udziału właściciela, natomiast drugi wariant to wskazanie konkretnej, z góry przyjętej kwoty odpowiedzialności.

Połącz oferty lub wybierz pakiet mini

Ciekawym rozwiązaniem, które umożliwia obniżenie kosztów zakupu AC jest wybór pakietu, obejmującego zarówno OC jak i AC. Wiele firm w takiej sytuacji decyduje się na obniżenie łącznej kwoty, zyskując tym samym zadowolonego klienta, który np. chętnie poleci rozwiązanie swoim znajomym. Jest to często stosowana praktyka, pozwalająca w rzeczywistości sprzedać więcej produktów ubezpieczeniowych.

Świetnym dedykowanym rozwiązaniem jest możliwość wyboru ograniczonego AC, czyli minicasco. Najczęściej taki wariant obejmuje zaledwie podstawowe zabezpieczenie, np. od kradzieży czy czynników atmosferycznych, jednak w wielu sytuacja takie zabezpieczenie jest całkowicie wystarczające.

 

 

Podobne wpisy:

Historia pojazdu po numerze rejestracyjnym

Ubezpieczenie skutera

Kary za brak OC w 2022 r

Ubezpieczenie auta na angielskich tablicach w Polsce

OC na miesiąc

https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-oc/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-samochodu/ https://beesafe.pl/najtansze-oc/