Wybór polisy AC jest naprawdę dobrym rozwiązaniem, jednak często tym, co powstrzymuje właścicieli pojazdów przed wyborem jest dość wysoka cena ubezpieczeń komunikacyjnych. Nie każdy może pozwolić sobie na dodatkowy wydatek, pomimo że ma świadomość, jak korzystne zabezpieczenie może zyskać. Jeśli kupujesz AC to czy wiesz na jakie aspekty zwrócić uwagę przed zakupem?

Przede wszystkim czytaj polisę!

Dobre poznanie oferty to podstawa, wszak nie należy kupować kota w worku. W umowie ubezpieczyciel określa wszelkie, najistotniejsze warunki. Dla laika na pierwszy rzut oka może być trudne ocenienie czy proponowana ochrona spełnia oczekiwania i faktycznie zabezpieczy interesy ubezpieczonego? Z całą pewnością nie należy się bać, agenta zawsze można zapytać o nurtujące kwestie i poprosić, aby wytłumaczył wszystko przystępnie i zrozumiale.

Sposób naprawy pojazdu

Wśród najważniejszych zapisów wymienić należy sposób naprawy pojazdu, jeśli zostanie on uszkodzony. Ma to szczególne znaczenie dla właścicieli nowych aut. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem jest likwidacja szkody w sposób bezgotówkowy, w jednej z autoryzowanych placówek marki, tzw. ASO. Dlaczego? Otóż w takiej sytuacji można mieć pewność, że szkoda zostanie naprawiona właściwie, a do jej usunięcia wykorzystane zostaną wyłącznie oryginalne części. Zaletą takiego rozwiązania jest to, że serwis zajmuje się wszelkimi rozliczeniami za naprawę bezpośrednio z firmą ubezpieczeniową, co z punktu widzenia klienta jest świetnym rozwiązaniem.

 

 

 

Zobacz podobne:

Ubezpieczenie OC na raty

OC dla młodego kierowcy

Kalkulator OC

Ubezpieczenie samochodu

OC na miesiąc

https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-oc/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-samochodu/ https://beesafe.pl/najtansze-oc/