Zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem właściciel każdego pojazdu ma obowiązek jego ubezpieczenia. OC, czyli odpowiedzialność cywilna to polisa, która musi być zawarta nawet wtedy, gdy pojazd nie porusza się po drogach publicznych, a stoi np. w garażu.

Polisa OC – różne warianty ubezpieczenia

Warto mieć świadomość, że obecnie dostępnych jest naprawę wiele wariantów polis. Wolny rynek sprzyja rozwojowi konkurencji, a ta w branży ubezpieczeniowej jest naprawdę duża. Wielu kierowców i właścicieli pojazdów stając przed wyborem polisy kieruje się wyłącznie ceną, która potrafi naprawdę bardzo różnić się w poszczególnych firmach ubezpieczeniowych. Czasem jest to różnica nawet kilkuset złotych, a wielu kierowców nie chce “przepłacać”. Ale czy faktycznie wyższa cena to niepotrzebny wydatek?

Wyższy koszt ubezpieczenia, czyli jaki zyskamy korzyści?

W wielu firmach wyższy koszt polisy związany jest z szeregiem dodatkowych korzyści. Mimo że ubezpieczenie OC jest obowiązkowe, to można zdecydować się na wariant podstawowy, zapewniający ochronę wyłącznie zgodnie z wymogami ustawodawcy lub wybrać jeden z nieco droższych, acz korzystniejszych pakietów. Obecnie w wielu firmach standardem jest zapewnienie ubezpieczonemu darmowego holowania do określonej ilości kilometrów czy wsparcie w przypadku nagłej awarii akumulatora lub w sytuacji “złapania gumy”. Te ostatnie udogodnienia są warte uwagi, szczególnie gdy samochodem będzie podróżowała kobieta, chociaż nie jest to zasadą. Udogodnienia mają pomóc każdemu, bez względu na wiek czy płeć.

 

 

Zobacz również:

Utrata prawa jazdy

Akcyza na samochód

Zmiana danych w polisie OC

Przekroczenie terminu płatności raty za OC i AC

Przerwa w ubezpieczeniu OC

https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-oc/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-samochodu/ https://beesafe.pl/najtansze-oc/