Posiadając pojazd mechaniczny należy pamiętać, że podlega on obowiązkowym ubezpieczeniom. Podstawą jest oczywiście OC, czyli odpowiedzialność cywilna. Tego typu ubezpieczenie jest obowiązkiem każdego posiadacza samochodu, nie ma nawet znaczenia czy osoba ta ma prawo jazdy i czy faktycznie porusza się po drogach publicznych. A jak to jest z AC?

Autocasco czyli ubezpieczenie dodatkowe

AC, czyli Autocasco nie jest ubezpieczeniem obowiązkowym. Mówiąc w dużym uproszczeniu pozwala ono zabezpieczyć się na wypadek różnych zdarzeń, które nie obejmuje ubezpieczenie OC. Takimi szczególnymi sytuacjami są np. uszkodzenie samochodu, do którego doszło na skutek warunków atmosferycznych lub gdy auto zostanie skradzione. Ale to nie wszystko. Dzięki autocasco możemy zyskać pomoc również w przypadku pożaru auta lub gdy ulegnie ono uszkodzeniu przez osoby trzecie.

Tak naprawdę autocasco pozwala zabezpieczyć się przed wieloma sytuacjami, na które my, jako właściciele pojazdu nie mamy najmniejszego wpływu i których nie można przewidzieć.

Warianty ubezpieczenia AC

W rzeczywistości pakiety oferowane przez różne firmy mogą się między sobą dość mocno różnić. Dlatego przed zakupem konieczne jest dokładne sprawdzenie zakresu ubezpieczenia oraz porównanie ofert firm. OWU, czyli ogólne warunki ubezpieczenia to wskazanie konkretnych zasad, na jakich ubezpieczyciel będzie świadczył usługi ubezpieczeniowe. Najczęściej zasady te obejmują określenie poziomu udziału własnego ubezpieczonego w szkodzie, a także metodę likwidację szkody, a także amortyzację czy wskazanie czy dopuszcza się możliwość wykorzystania części zamiennych podczas likwidacji szkody.

 

 

Zobacz także:

Przerwa w ubezpieczeniu OC

Czy nieopłacona polisa OC jest ważna?

Zniżki OC w małżeństwie

Lex Uber już w Polsce

Wyjazd samochodem na Słowację

https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-oc/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-samochodu/ https://beesafe.pl/najtansze-oc/