AC to oferta dodatkowego ubezpieczenia komunikacyjnego, na którą z reguły decydują się właściciele nowych pojazdów. Nic dziwnego, kupując auto prosto z salonu każdy chce, aby jak najdłużej pozostawało w doskonałej kondycji. Ponadto nowe i zadbane auto może być łakomym kąskiem dla samochodowych złodziei, dlatego każdy chce je zabezpieczyć jak najlepiej. A co, gdy posiadamy stary samochód? Czy warto wykupić dla niego pakiet AC?

AC dla starszego samochodu

Wbrew pozorom Autocasco to oferta, z której skorzystać mogą nie tylko właściciele nowych aut. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykupić AC także dla znacznie starszego pojazdu. Jednak w takiej sytuacji konieczna będzie odpowiednia kalkulacja opłacalności, bo nie każde stare auto warto dodatkowo ubezpieczać.

Koszt składki AC dla pojazdu co najmniej 10-letniego może dość mocno zadziwić właściciela. Często nie jest to mały wydatek, gdyż firmy ubezpieczeniowe szacują zagrożenia związane z używaniem i eksploatacją pojazdu i na tej podstawie określają wysokość składki. Zatem w pierwszej kolejności należy zastanowić się na sensem zakupu przez pryzmat kosztu.

Kupić czy nie kupić, oto jest pytanie?

Warto zastanowić się nad stanem technicznym naszego pojazdu. Gdy jest on zadowalający, a karoseria jest “zdrowa” i mechanicznie nie ma się do czego przyczepić, a wysokość stawki AC nie jest aż tak duża, wówczas można rozważyć zakup AC bardziej szczegółowo.

W przypadku aut naprawdę starych, których żywotność pozostawia już wiele do życzenia, gdy pojazd psuje się, a rdza atakuje kolejne ważne elementy podwozia, wówczas należy mieć świadomość, że koszt AC mógłby dość mocno przewyższyć wartość auta i bardziej opłacalnym rozwiązaniem będzie zakup nowszego modelu.

 

 

Zobacz inne wpisy:

Ubezpieczenie samochodu Szczecin

Ile czasu na ubezpieczenie auta po zakupie

Małe tablice rejestracyjne

Zdjęcia do autocasco

Ubezpieczenie samochodu dzień po rejestracji

Dwóch współwłaścicieli samochodu a ubezpieczenie OC/AC

https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-oc/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-samochodu/ https://beesafe.pl/najtansze-oc/