Autocasco to dla wielu osób dość tajemnicza forma ubezpieczenia komunikacyjnego. Kto może skorzystać z tej oferty? I co właściwie zyskujemy decydując się na AC?

Autocasco, jaki jest zakres ochrony?

AC jest dobrowolną formą ubezpieczenia komunikacyjnego, jednak wielu kierowców decyduje się na jego zakup. Dlaczego? Pewnie dlatego, że AC pozwala zabezpieczyć siebie i swój pojazd przed wieloma trudnymi do przewidzenia sytuacjami. Dzięki środkom uzyskanym z AC można pokryć szkody, które powstały m.in. w efekcie działania czynników atmosferycznych, jak np. grad, z którym w ostatnim czasie zmierzyć musiało się wielu posiadaczy pojazdów.

Ubezpieczenie to zapewnia wsparcie w przypadku gdy pojazd uczestniczył w kolizji lub został uszkodzony (bez względu na to czy dokonała tego inna osoba czy inny pojazd). W zależności od wariantu ubezpieczenia AC może gwarantować też zwrot kosztów związanych z pożarem pojazdu czy jego kradzieżą.

Na co zwrócić uwagę szukając ubezpieczenia AC?

Podstawą jest analiza oferty. AC oferowane przez różne podmioty może istotnie różnić się ceną, ale często wraz z ceną zmienia się zakres oferowanego ubezpieczenia. Szukając idealnego wariantu należy zwrócić uwagę m.in. na sposób, w jaki zostanie naprawiony nasz pojazd po wyrządzonej szkodzie. Właściciele nowych pojazdów z całą pewności powinni sprawdzić czy wariant ubezpieczenia pokrywa naprawę w ASO. Niektóre firmy zastrzegają sobie, że właściciel auta powinien partycypować w kosztach naprawy, określając udział własny w odszkodowaniu czy zakres finansowej ochrony.

 

 

Zobacz również inne wpisy:

Małe tablice rejestracyjne

Zdjęcia do autocasco

Ubezpieczenie samochodu dzień po rejestracji

Dwóch współwłaścicieli samochodu a ubezpieczenie OC/AC

Ile wzrośnie OC po stłuczce?

https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-oc/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-samochodu/ https://beesafe.pl/najtansze-oc/